Kolory jesieni

czwartek, października 20, 2016Nie myślcie, że mam w październiku czereśnie na działce. To są maleńkie jabłuszka, które pozostawiam na drzewku dla ptaków. Karłowata jabłonka w ogródku japońskim wygląda pięknie o każdej porze roku, wiosną z powodu kwiatów, jesienią zdobią ją maleńkie owoce, a zimą karłowaty pokrój drzewka. 

W niedzielę, po wielu pochmurnych i wietrznych dniach mieliśmy - podczas wizyty na działce - przebłyski słonecznej pogody. Zrobiłam kilka zdjęć, na których widać jak pięknie zmieniają się kolory.
Przy wejściu na działkę szpaler traw porusza się się na wietrze. Posadzone są tutaj miskanty 'Afrika' i 'Malepartus'. Ten drugi posadzony w tym sezonie wiosną na miejsce 'Adagio', który wypadł po zimie. Stąd też nie są jeszcze tak gęste jak 'Afrika'. 


Za co lubię tak Miskanta chińskiego 'Afrika', ano popatrzcie na kolejne zdjęcie.Kolejne zdjęcie z rabaty trawiastej - Miskant 'Zebrinus' i młodziutki 'Kleine Fontaine' ze swoimi białymi 'miotełkami'.


 Panorama 


W dole ogrodu widok na czerwieniejące Borówki amerykańskie i dalej Perukowca podolskiego. Iglaki zachowują swoje kolory najdłużej - wszak igieł nie gubią na zimę, jednak niektóre odmiany nabierają nieco złotej poświaty.


Zbliżenie kwiatostanów powojnika pnącego

i Sadźca konopiastego 

Sadziec konopiasty wraz z trawą Spartiną i młodą olszą 

 Zakwitł jeszcze maleńki Przetacznik ożankowy

 Czerni się Bez czarny 'Eva' ze swoimi prawie czarnymi 'koralami'
  
Na zakończenie widok z górnej części ogródka japońskiego

Zobacz także

0 komentarze