Pergola

niedziela, lipca 13, 2014


Widok z tarasu na pergolę wokół grilla

Placyk grillowy był jednym z pierwszych realizowanych na działce pomysłów. Od samego początku mieliśmy plan, wg którego miała wokół powstać pergola. Budowa domku i zagospodarowanie działki tak nas pochłonęło, że ciągle było coś innego do zrobienia. W tym sezonie powstała pergola, wokół placyku posadzone są od kilku lat róże, które bardzo sobie chwalą miejsce słoneczne. Nie są to w zasadzie róże pnące, tylko Aicha ma zakusy by wspinać się na kratki. Nie jest to dobrze widoczne na zdjęciach, ale u stóp placyku posadzony został milin i to on ma obrastać pergolę. Zresztą jej budowa przyspieszona została ze względu na milin właśnie. Tymczasowa podpora była już zbyt mała.


Jak wszystkie pozostałe budowle na działce pergola została wymyślona i wykonana przez Tadeusza. Warto dodać, że podczas remontu placyku zostały specjalnie dla podtrzymania konstrukcji pergoli wbetonowane specjalne uchwyty ze stali, do których przymocowana została cała konstrukcja.

Widok ze ścieżki od strony wejścia

Widok z przeciwnej strony

Akurat do zdjęć nie został założony ruszt. Link w pierwszym zdaniu tego postu przekieruje zainteresowanych do relacji z budowy grilla (krok po kroku) na Forum Oaza.

Widok w stronę wyjścia z działki

Zobacz także

0 komentarze