Jeszcze jest kolorowo

piątek, października 09, 2015W jesiennym słońcu kwiaty róży angielskiej Abraham Darby otwierają się szeroko i pokazują swoje nie mniej ciekawe wnętrze. W pełni lata pozostają pełniejsze i ukrywają bardziej swój środek, wszak mają aż 100! płatków.
Z tej samej hodowli Austina pochodzą kolejne: powyższa Graham Thomas oraz następna Jubilee Celebration.  Graham Thomas to terminatorka wśród róż, jak widać na zdjęciu krzak dorasta do dachu tarasu - obecnie nie widać nawet wodnika. Kwitnąc będzie do mrozów, czasem do opadu śniegu. Jeśli mam komuś polecać róże zawsze wymieniam właśnie tę.


Ale kolory dają także trawy, które obecnie zmieniają kolory i kwitną.
 

Miskant chiński 'Africa' zmienia się w płomienne barwy, co wyróżnia go spośród innych traw, w słońcu wygląda przepięknie. 


Okazale zakwitł Miskant chiński 'Malepartus', później jego kwiatostany staną się kremowo-białe.


Dwie różne odmiany hortensji, zarówno pod względem budowy kwiatostanu jak i kolorów. Na drugim planie Renhy Vanille, która z kremowo-białej stała się malinowo-różowa. Bliżej Kyushu, która pozostaje biała.


Kolejny raz w tym sezonie Perukowiec podolski zakwitł na niektórych gałązkach.


Delikatne kwiatki Werbeny patagońskiej powiewają na wysoko wzniesionych łodygach.


Co prawda budleja ma obecnie niewielkie kwiatostany - w czasie głównego kwitnienia były olbrzymie (ok. 4 razy większe od widocznego na zdjęciu) - ale ich drobne kwiatki są ciągle kuszącą stołówką dla motyli.


Zwyczajny rozchodnik tworzy teraz szeroko rozpostarty bukiet bukietów.

Zobacz także

1 komentarze

  1. Piękne kolory tych róż. Nie lubię w ogrodzie nic kłującego.Wyjątek robię tylko dla róż. Co za przyjemność obcowania z tak pięknymi pastelami..

    OdpowiedzUsuń