Rubinowo - klony palmowe

sobota, października 24, 2015


Konik palmowy w swojej rubinowej szacie

Zwyczajny klonik palmowy bezodmianowy, który cały sezon od wiosny do jesieni szczyci się zielonymi listkami, zamienia się w rubinową chmurę liści - najczęściej na kilka dni. Co roku czekam na ten spektakl, a teraz pokazuję to na zdjęciach. Owszem spektakl trwa tylko tak długo na ile pozwoli pogoda, mroźne powiewy spowodują, że dość szybko listki spadną i czar pryśnie.Z okna naszej jadalni mamy teraz taki ognisty widok (zdjęcie poniżej), a słoneczna pogoda jeszcze podkręca temperaturę, aż się chce wyjść z domu. Poszłam zresztą (za chwilkę po zrobieniu tych zdjęć) do oliwskiego parku, by uwiecznić piękną, złotą jesień - post o tym wkrótce.

Widok z okna w jadalni


 Bardzo lubię ten poziomy układ gałązek klonów palmowych. Akurat ten egzemplarz jest przeze mnie nieco formowany, ponieważ staram się ograniczać jego rozrost.

Klon palmowy Garnet (z grupy Dissectum) - charakteryzuje się głęboko wcinanymi blaszkami liściowymi

Kolejny z klonów odm. Garnet w sezonie jest ciemno-bordowy. Teraz także jaśnieje i staje się całkowicie czerwony. Jest jeszcze niewielki, ale czekam gdy na tle ściany domu widać będzie ten koronkowy kształt.


Większy z klonów widoczny centralnie na tle ciemnej zielono-niebieskiej ściany iglaków, mniejszy Garnet po lewej - wychyla się zza formowanego bukszpanu


Jesień po japońsku

Zobacz także

0 komentarze